Battlefield Heroes

Battlefield Heroes to sieciowy shooter, w który zagramy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Gra zarabia na siebie za pomocą reklam wyświetlanych na stronie gry (na szczęście w trakcie rozgrywki ich nie uświadczymy) oraz mikro płatności za dodatkowe przedmioty pozwalające zmodyfikowanie kierowanej przez nas postaci oraz mocniejsze bronie.

Gra oferuje zmodyfikowany tryb „conquest”, w którym każda z drużyn ma 50 żyć i jedną flagę na początku każdej rundy. Zabijanie przeciwników i zabieranie im flagi powoduje redukcję ilości żyć, jakimi dysponują. Gra oferuje system kojarzenia graczy, który sprawia, że trafiamy na przeciwników o tym samym poziomie.

Battlefield Heroes osadzone jest w humorystycznej wersji II Wojny Światowej. Mamy dwie strony konfliktu: National Army (czerwona flaga) i Royal Army (niebieska flaga). Gramy z widokiem z trzeciej osoby. Nie wybieramy miejsc, w których pojawiamy się na mapie. Robi to za nas „Inteligent Spawn System” dzięki któremu pojawiamy się jak najbliżej potyczki. Możliwe jest również zrzucenie gracza na spadochronie za linią wroga.

Podobnie do innych odsłon serii Battlefield tak i w tym przypadku dostępnych jest kilka klas postaci: Soldier (przeciętniak z apteczką – średnia prędkość, średni poziom zdrowia i bron o średnim zasięgu), Gunner (ciężko uzbrojony, powolny z dużą ilością zdrowia) i Commando (niski poziom zdrowia za to szybki, specjalista w broni snajperskiej i użyciu noża). W grze dostępnych jest kilka pojazdów stylizowane na te z czasów II Wojny Światowej: czołgi, samochody terenowe i samoloty. Wszystkie pojazdy mogą zabierać pasażerów a w czołgu jest miejsce na wieżyczce strzelniczej. Wszyscy pasażerowie, poza kierowcą, mogą strzelać ze swoich normalnych broni i korzystać ze swoich zdolności ze środka pojazdu.

  • Strona gry: www.battlefieldheroes.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: Pentium 4/ Athlon 1 GHz, 512MB RAM, karta graficzna kompatybilna z Pixel Shader 2.0 z 64MB pamięci

One comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.