NEStalgia

NEStalgia to próba odpowiedzi na pytanie: „Co by było gdyby gry z konsol NES były z gatunku MMO?”. Gra wygląda „klasycznie”, lecz działa nowocześnie. Zaczynamy od wyboru klasy postaci spośród czterech dostępnych: zwiadowcy, żołnierza, kleryka i czarownika. Później możemy wybrać jak wyglądać będzie kierowana przez nas postać. Pomimo, że składa się ona z kilkunastu pikseli wybór jest dość duży. Możemy wybrać płeć, kolor włosów, rodzaj głowy, ciała oraz kolor ubrania. Trafiamy do świata gry i od razu stajemy się celem zabójców, z którymi trzeba się zmierzyć. W NEStalgia potyczki rozgrywane są w turach.

Gra oferuje wiele zadań do wykonania, z czego niestety większość polega na zabiciu określonej liczby przeciwników. Są również takie polegające na zbieraniu przedmiotów i łapaniu krabów. Gracze otrzymają ogromną ilość przedmiotów do zebrania. Dostępne są również zagadki do rozwiązania i mini-gry do rozegrania. Gracze mogą nie tylko współpracować, ale również zakładać własne gildie zupełnie jak w innych grach MMO. Na szczęście gra w pojedynkę jest również możliwa.

NEStalgia jest darmowa. Jednakże za 9 dolarów rocznie lub po jednorazowej płacie 20 dolarów zyskujemy dostęp do dodatkowych opcji takich jak szybkie podróżowanie, więcej możliwości modyfikacji postaci oraz dodatkowe klasy takie jak ninja.

  • Strona gry: silkgames.com/nestalgia/
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: Procesor 500 MHz, 512MB RAM, połączenie z internetem

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.