Lure of the Temptress

Lure of the Temptress to klasyczna przygodówka point & click, pierwsza gra autorstwa studia Revolution (twórcy serii Broken Sword) wydana w 1989 roku na ST, Amigę i PC. Była ona zaawansowana technologicznie jak na swoje czasy. Działa ona na silniku Virtual Theatre, który umożliwiał poruszanie się postaci w grze niezależnie od siebie. Każda mogła wieść własne życie i zajmować się tym co chce. Gracze mogli komunikować się z postaciami niezależnymi i wydawać im skomplikowane polecenia. Wiele zagadek w grze można rozwiązać prosząc innych o pomoc. Można nawet kazać niezależnej postaci zaprowadzić się do konkretnej lokacji.

W Lure of the Temptress wcielamy się w rolę młodego chłopa o imieniu Diermot. Został on zatrudniony, jako naganiacz na królewskim polowaniu. Pewnej nocy Król otrzymuje wezwanie o pomoc w stłumieniu powstania w odległej wiosce Turnvale. Diermot udaje się za ludźmi króla. Kiedy docierają to Turnvale okazuje się, że nie jest to rewolta zwykłych wieśniaków, lecz mają do czynienia z bandą nieludzkich najemników dowodzonych przez piękną Selenę, tytułową kusicielkę. Ludzie króla nie mają szans i giną wraz z króle. Diermot zostaje zrzucony z konia i traci przytomność. Najemnicy czynią go więźniem i wtrącają do lochów gdzie rozpoczynamy rozgrywkę. Celem oczywiście jest uwolnienie Turnvale spod rządów Seleny.

W sierpniu 2003 roku gra została udostępniona za darmo przez Revolution Software. Wersja ta jest kompatybilna z Windows XP a w razie konieczności można ją uruchomić używając DOSboxa na innych platformach.

W 2008 roku gra została udostępniona za darmo w sklepie Good Old Games w wersji działającej pod nowymi systemami operacyjnymi. Aby pobrać grę konieczne jest założenie konta w sklepie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.