Simutrans

W Simutrans naszym zadaniem jest stworzenie wydajnego systemu transportu dla pasażerów, towarów i poczty. Trzeba sprawić by wszystko dotarło tam gdzie powinno przy minimalnej liczbie przesiadek a przy okazji żeby firma nie zbankrutowała. Gra oferuje wiele potencjalnych łańcuchów dostaw, które łącza się z innymi. Dostarczanie odpowiednich dóbr w odpowiednie miejsca sprawia, ze gospodarka się rozwija i pojawiają się kolejne okazje. W sumie dostępnych jest ponad 40 gałęzi przemysłu oraz 35 rodzajów towarów do przewiezienia.

Dostępnych jest wiele rodzajów pojazdów, które można wykorzystać: samochodów, lokomotyw, statków i samolotów. Podobnie jak w Transport Tycoon albo OpenTTD możliwe jest modyfikowanie terenu i budowanie stacji kolejowych oraz lotnisk. Simutrans nie oferuje rozgrywki po sieci. Zamiast tego można zagrać przeciwko sześciu konkurentom kierowanym przez komputer. Gra rozpoczyna się w 1880 roku a kończy w 2050. Wraz z upływem czasu pojawiają się nowe środki transportu.

To co szczególnie wyróżnia grę od mu podobnych to fakt, że każdy pasażer oraz każda jednostka towaru jest inteligentna i wie gdzie chce dotrzeć. Dlatego też możliwa jest zmiana środka transportu w czasie podróży.

  • Strona gry: www.simutrans.com
  • Platformy: Windows, Linux, MacOSX, Haiku
  • Wymagania: brak danych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.