Nikki and the Robots

Nikki and the Robots to ciekawa platformówka, która jest aktualnie w fazie alfa. Pomimo tego można w nią zagrać a nawet dostępny jest edytor poziomów. Gra jest hołdem dla klasycznych gier z tego gatunku z lat 90 i 80 ubiegłego stulecia. Pojawiają się jednak unikalne dla tej gry elementy. Kierowana przez nas postać nie korzysta z broni i może jedynie skakać i biegać po poziomach. Za to może włamywać się poprzez terminale do robotów i kontrolować je. Dzięki temu możliwe jest rozwiązywanie zagadek i ukończenie poziomu.

Fabuła przedstawia się następująco: w przyszłości złoczyńca Dr. Lacroix chce przejąć kontrolę nad światem przy pomocy swojej armii robotów. My wcielając się w posiadającą kocie uszy i ogon(!) Nikki próbujemy pokrzyżować jego niecne plany jako członek tajnej organizacji. Tryb fabularny jest jeszcze przygotowywany, jednak kolejne epizody przygód Nikki będą dostępne za opłatą.

To co dostajemy za darmo to w pełni grywalna wersja Nikki and the Robots z różnymi nie powiązanymi ze sobą poziomami i edytorem.

  • Strona gry: joyridelabs.de/game
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X
  • Wymagania: karta graficzna ze wsparciem dla OpenGL

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.