Pax Britannica

Pax Britannica to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której sterowanie sprowadza się do odpowiedniego wciskania jednego przycisku. Do dyspozycji dostajemy coś w rodzaju pływającej fabryki a przeciwko nam staje do trzech podobnych amfibii. Zasobem jest czas a my decydujemy, co w tym czasie wybudujemy. Walki dobywają się automatycznie, nie mamy żadnej kontroli nad poruszaniem się.

Mechanika rozgrywki jest bardzo prosta. Wciskamy przycisk i w zależności od tego jak długo ów przycisk przytrzymamy to wyprodukowana zostanie określona jednostka. Proste, łatwe i przejrzyste. Dostępne są następujące jednostki: myśliwiec (mały, szybki i tani), bombowiec i fregatę. Można też przytrzymać klawisz dłużej i wyprodukować usprawnienie statku, dzięki czemu produkcja będzie szybsza.

Rozgrywka przeciwko komputerowi jest dość krótka. Nabiera za to rumieńców jeśli gramy w kilka osób na jednym komputerze.

One comment

  1. Pamiętam takie (podobne) gry z automatów. Kiedyś na lotnisku krajowy w Warszawie sobie stały. Ach… łezka w oku się kręci 😉

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.