Freeciv

Freeciv to strategia turowa wzorowana na serii Sid Meier’s Civilization. Przy ustawieniach standardowych najbliżej jej do Civilization II zarówno, jeśli chodzi o zasady rozgrywki jak i grafikę. Podobnie jak w oryginale gracze wcielają się w role przywódcę plemienia w roku 4000 przed narodzeniem Chrystusa. Z czasem odkrywamy nowe technologie, które pozwalają na zbudowanie nowych budynków i stworzenie nowych jednostek. Gracze mogą prowadzić wojny między sobą lub tworzyć sojusze. Gra kończy się po podbiciu pozostałych nacji lub rozpoczęciu podboju kosmosu.

Grafika, podobnie jak zasady rozgrywki jest w pełni konfigurowalna. Możliwa jest zmiana sposobu wyświetlania mapy oraz wyglądu mapy. Dźwięki również można zastąpić swoimi. W grze można grać zarówno przeciwko innym graczom jak i sztucznej inteligencji. Podczas gry gra jest Turowa ruchy nacji kierowanych przez ludzi odbywają się równocześnie. Nacja kierowana przez komputer wykonuje ruch osobno, częściowo na początku tury, częściowo na końcu.

Z wersją 2.2.0. Freeciv oferuje edytor map zwący się Civworld. Pozwala na stworzenie nowych scenariuszy oraz edytować mapy.

  • Strona gry: freeciv.wikia.com
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X i wiele innych platform
  • Wymagania: Procesor 100 MHz, 25 MB RAM, karta zdolna wyświetlać obraz w rozdzielczości 1024×800

One comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.