MegaGlest

MegaGlest to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, w której do dyspozycji dostajemy armię jednej z siedmiu rywalizujących ze sobą frakcji: Tech, Magia, Egipcjanie, Hindusi, Wikingowie, Persowie i Rzymianie. Po wyborze strony konfliktu trafiamy na mapę osadzoną w jednym z 14 środowisk. Następnie rozgrywka nie odbiega znacząco od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne gry z tego gatunku – budujemy bazę, zbieramy surowce, bronimy się przed atakami innych graczy i też sami atakujemy. Każda frakcja potrzebuje innych surowców – energii, jedzenia, złota, domów, kamienia i drewna. Oczywiście każda frakcja dysponuje też innymi jednostkami i budynkami, które dają unikalne zdolności naszym jednostkom. Ważne jest strategiczne podejście do rozgrywki, więc wybór złych jednostek może kosztować nas porażkę.

Oprócz gry przeciwko sztucznej inteligencji MegaGlest oferuje tez tryb multiplayer dla ośmiu graczy poprzez Internet i LAN. Możliwa jest gra pomiędzy użytkownikami wersji na inne systemy operacyjne.

  • Strona gry: megaglest.org
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X, FreeBSD
  • Wymagania: Procesor 1.5 GHz, 1 GB RAM (2GB zalecane), karta graficzna wpierająca OpenGL 1.3, karta dźwiękowa wspierająca OpenAL

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.