Dungeons & Dragons trafi na Facebooka

Atari zapowiedziało, że ma zamiar wprowadzić na Facebooka serię Dungeons & Dragons wraz z grą Heroes of Neverwinter. Gra tworzona jest we współpracy z Liquid Entertainment a prace nadzoruje Wizards of the Coast. Będzie to gra MMORPG rozgrywana w turach. Gracze będą mogli w niej ustawić wygląd postaci a następnie zrekrutować inne postacie do swojej drużyny. Następnie wszyscy wesoło ruszą do lochów by zabijać potwory i zbierać przedmioty. Te drugie mogą zostać użyte do poprawienia statystyk postaci lub do kupienia nowych przedmiotów. Możliwe będzie kupowanie przedmiotów od członków swojej drużyny.

Gra oferować będzie tryb dla pojedynczego gracza z 50 lochami i trzema poziomami trudności. Za każde ukończone lochy gracze otrzymają w nagrodę osiągnięcie i element dekoracji dla naszego domu w grze. W miarę jak będziemy zdobywać doświadczenie zyskamy dostęp do większej ilości przedmiotów, broni i specjalnej mechaniki rozgrywki dostępnej tylko dla postaci powyżej 10 poziomu. Jeśli chodzi o lochy to tworzą je różne pomieszczenia z siatką pól na podłodze. Poruszamy się po niej w każdej rurze z zależności od statystyk naszej postaci. Każdy loch wymaga pewnej ilości energii do wejścia. Ta energia regeneruje się z czasem. Tradycyjnie im wyższy poziom mamy tym więcej możemy mieć energii. Ciekawostką będzie tryb sztucznej inteligencji, którą będzie można włączać dla członków swojej drużyny a nawet dla własnej postaci. W praktyce komputer będzie kierował innymi członkami drużyny gdy przyjdzie ich kolej.

Ciekawą funkcją będzie Dungeon Workshop pozwalający na budowanie własnych lochów przy wykorzystaniu narzędzi podobnych do tych którymi dysponują twórcy gry. Gracze będą mogli stworzyć do sześciu lochów i udostępnić je innym graczom do gry i oceniania. Aby zagrać na takiej mapie trzeba będzie zapłacić jej twórcy wirtualną gotówką w grze.

Herowe of Neverwinter będzie zarabiać na siebie za pomocą sprzedaży przedmiotów, usprawnień w rozgrywce i skrótów pozwalających na uzyskanie więcej niż gracze już odblokowali. Gra oferować będzie standardową walutę, złoto oraz walutę premium – Astralne Diamenty, które będą do kupienia za Facebook Credits.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.