Command & Conquer Classics

Command & Conquer Classics to na dzień dzisiejszy trzy pierwsze odsłony serii udostępnione za darmo. Rozpoczynają one sagę Tyberium – historię konfliktu pomiędzy dwoma fikcyjnymi frakcjami: Global Defence Initiative (powołane przez ONZ) oraz Bractwem NOD pod kierownictwem Kane’a. Walki toczą się o Tyberium, surowiec pochodzenia kosmicznego, który stał się wartościowym surowcem. Jednocześnie jest on bardzo toksyczny. GDI chce okiełznać Tyberium i ograniczyć skażenie planety. Natomiast dla NOD jest on zwiastunem nowej ery. Wyjątkiem jest pierwsza odsłona serii Red Alert, która opisuje nieco wcześniejsze dzieje świata gry.

Wszystkie gry opatrzone są przerywnikami filmowymi z prawdziwymi aktorami (co w owych czasach było wyróżnikiem serii) oraz muzyka autorstwa Franka Klepackiego.

Uwaga! Gry mogą nie działać poprawnie na nowszych systemach operacyjnych. Aby to obejść warto stosować się do instrukcji, które znajdziecie tutaj.

Command & Conquer: Tiberian Dawn

Pierwsza odsłona serii, która na stałe zapisała się w kanonie gatunku RTS. Akcja gry osadzona jest w drugiej połowie lat 90-tych po uderzeniu meteorytu, dzięki któremu na ziemi pojawiło się Tyberium. Organizacja znana, jako Bractwo NOD, jako pierwsza zaczęła wykorzystywać jego potencjał, co doprowadziło do szybkiego wzrostu jej członków pod przywództwem charyzmatycznego Kane’a, który określa siebie, jako mesjasza. Po wielu atakach bombowych, świat ogarnęła fala paniki. Za ataki terrorystyczne odpowiada Bractwo NOD. Rada Bezpieczeństwa ONZ zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że NOD realizuje plan mający mu zapewnić dominację na świecie. Dlatego powołano Global Defence Initiative, mające interweniować w ich imieniu. Powoduje to, że konflikt nabiera rozpędu i staje się współczesną wojną światową.

  • Platformy: MS DOS, Windows
  • Wymagania: Pentium 60 MHz, 16 MB RAM, karta graficzna z 1 MB pamięci kompatybilna z DirectDraw

Command & Conquer: Red Alert

Red Alert jest prequelem pierwszego Command & Conquer i osadzona jest w alternatywnej wersji II Wojny Światowej, w której Alianci walczą z Sowietami o kontrole nad Europą. Albert Einstein próbując zapobiec II Wojnie Światowej podrózuje w czasie i przestrzeni za pomocą swojego eksperymentalnego urządzenia – Chronosphere. Trafia do roku 1924 gdzie spotyka młodego Adolfa Hitlera. Po uściśnięciu mu ręki wymazuje Hitlera z kart historii i wraca do domu. Jednakże po usunięciu zagrożenia ze strony nazistowskich Niemiec w siłę urósł Związek Radziecki. Gdy nie było przeszkody w postaci Niemiec siły sowieckie ruszyły na zachód. Alianci musieli stawić im czoła za pomocą wojny partyzanckiej.

  • Platformy: Windows 95/98
  • Wymagania: Pentium 120 MHz, 16 MB RAM, karta graficzna z pamięcią 1 MB

Command & Conquer: Tiberian Sun

Sequel pierwszego Command & Conquer rozgrywający się w roku 2030, kiedy to indywidualne państwa przestały istnieć z powodu rozszerzającego się zasięgu występowanie Tiberium. Ocalałe skrawki ziemi są zarządzane przez GDI. Pozostały obszar ziemi to kryjówki NOD. Fabuła zakłada, że GDI wygrało w pierwszej grze. W przeciwieństwie do pierwszej gry Tiberian Sun opierał się na technologiach science-fiction oraz wprowadził nowy silnik graficzny wyświetlający grafikę w rzucie izometrycznym dającym złudzenie 3D.

  • Platformy: Windows 95/98/ME/NT 4.0/2000/XP
  • Wymagania: Pentium 166 MHz, 32 MB RAM, karta graficzna z pamięcią 2MB na PCI

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.