Team Fortress 2

Gra Team Fortress 2 jest dobrze znana fanom sieciowych shooterów. Oferuje ona ciekawa komiksową grafikę, ciekawe tryby rozgrywki i klasy postaci a co najważniejsze jest całkowicie darmowa.

Jak w to zwykle w przypadku takich gier bywa rozgrywka skupia się na rywalizacji dwóch drużyn składających się z przeróżnych klas postaci. Można wybierać spośród dziewięciu klas, z czego każda posiada inne umiejętności i dysponuje innym wyposażeniem. Dzielą się one na ofensywne, defensywne i wsparcie. Każda ma trzy bronie: jedną unikalną broń klasy, jedną typową dostępną dla wszystkich (shotgun lub pistolet) oraz broń białą pasującą do postaci.

Trzy ofensywne klasy to Scout, Soldier i Pyro. Pierwszy to szybka i zwinna postać wyposaż nowa w obrzyn i pistolet. Może skakać dalej niż inne postaci i szybciej zdobywa punkty kontrolne na mapie. Jego słabą stroną jest mała wytrzymałość. Żołnierz jest bardziej wytrzymały i jednocześnie wolniejszy od Zwiadowcy. Wyposażony jest w wyrzutnię rakiet, strzelbę i saperkę. Natomiast Pyro wyposażony jest w ognioodporny kombinezon i maskę zniekształcającą głos. Wyposażony jest w miotacz płomieni, którym można podpalać przeciwników oraz wystrzeliwać strumień powietrza, który przewraca przeciwników i zmienia tor pocisków. Oprócz tego posiada siekierę i pistolet z flarami, który można odblokować.

Do klas defensywnych należą Demoman, Heavy i Inżynier. Demoman przedstawiony jest jako ciemnoskóry jednooki Szkot nie stroniący od alkoholu. Wyposażony jest w granatnik i wyrzutnię przyczepnych min. Z kolei Heavy to stereotypowy Rosjanin. Ma taką obsesję na punkcie broni, ze nadaje jej imiona. Może przyjąć duże obrażenia na siebie i może odzyskać więcej zdrowia jedząc coś. Dodatkowo dysponuje sporą siłą ognia. Wadą jest to, ze minigun z którego korzysta bardzo go spowalnia. Trzecią klasa defensywną jest inżynier, który może stawiać na mapie takie urządzenia jak działka, dystrybutory zdrowia i amunicji oraz system teleportów.

Klasy postaci to Medyk, Snajper i Szpieg. Medyk dysponuje leczącym pistoletem, który oprócz leczenia czyni członków drużyny chwilowo niezniszczalnymi. Snajper przedstawiony jest jako Australijczyk. Wyposażony jest w karabin snajperski dla walki na odległość i mały karabin do walni w zwarciu. Ostatnią klasą jest Szpieg, który może wtopić się w tło, sabotować urządzenia Inżyniera oraz może przebrać się za inne postacie.

Każda klasa ma mocne i słabe strony i wybór wpływa znacznie na prowadzoną rozgrywkę.

Team Fortress 2 jest darmowe a jej twórcy zarabiają na sprzedaży dodatkowego wyposażenia.

  • Recenzja The Orange Box
  • Strona gry: www.teamfortress.com
  • Platformy: Windows, MacOS X
  • Wymagania minimalne PC: Procesor 1,7 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX® 8.1 (wymagana obsługa SSE)
  • Wymagania minimalne Mac: 1 GB RAM, NVIDIA GeForce 8 lub lepsza albo ATI X1600 lub lepsza

One comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.