Runes of Magic

Runes of Magic (RoM) to gra z gatunku MMORPG stworzona przez tajwańskie studio Runewaker Entertainment i przeniesiona na rynki angielsko- i niemieckojęzyczne przez Frogster Interactive. Gra wyróżnia się spośród tłumu darmowych gier RPG możliwością wyboru dwóch klas postaci (podstawowa i poboczna) dla każdej postaci. Dzięki temu możliwe są rożne kombinacje rozwoju postaci. W sumie jest dostępnych osiem klas postaci: strażnik, rycerz, wojownik, kapłan, zwiadowca, łotr, mag i druid. Obecnie dostępne są dwie rasy do wyboru: ludzie i elfy. Wybór rasy wpłyną na dostępność niektórych klas postaci. Człowiek nie może być strażnikiem i druidem a elf nie może być rycerzem i kapłanem.

Gracze mogą budować domy, w których można przechowywać przedmioty i meble. Dają one również graczom dodatkowe bonusy. Gildie powyżej poziomu 7 mogą kupić zamek. Daje on dostęp do banku gildii oraz pozwala na budowę budynków (stajnie, farmy itp.) dających dodatkowe korzyści.

W Runes of Magic dostępne są lochy do zwiedzenia oraz specjalne krainy PVP gdzie zmierzyć się można z innymi graczami. Lochy dzielą się na trzy typy: duże otwarte player-versus-player, małe instancje dla sześciu graczy oraz duże instancje dla 36 graczy. Pod pierwszym głównym miastem Varanas znajduje się loch dla 120 graczy. Gracze nie powinni cierpieć na brak zajęcia gdyż gra oferuje ponad 2300 misji do wykonania. Teren gry można przemierzać pieszo lub wierzchowcem. Jeśli to nie wystarczy można zająć się rzemiosłem.

Graficznie Runes of Magic bardzo przypomina World of Warcraft i często opisywana jest jako jego klon. Jednak gra ta powiada elementy, których nie posiada gra Blizzarda. Na dzień dzisiejszy Runes of Magic posiada 2,5 miliona zarejestrowanych użytkowników.

  • Strona gry: www.runesofmagic.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: Pentium 4 2.0 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0c (128MB pamięci i wsparcie dla Pixel Shader 2.0), 5,2 GB miejsca na dysku

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.