Ultima IV: Quest of the Avatar

Ultima IV: Quest of the Avatar to coś w sam raz dla fanów klasycznych gier. Została ona wydana w 1985 roku na Apple II jako pierwsza odsłona trylogii „Age of Enlightenment’’, która przeniosła serię w stronę bardziej fabularnej rozgrywki.

W przeciwieństwie do większości gier RPG w Ultima IV naszym celem nie jest pokonanie wielkiego zła, które zagraża światy. Po pokonaniu każdego członka triady w poprzednich odsłonach serii świat Sosarii bardzo się zmienił – zniknęło trzy czwarte świata, kontynenty pojawiały się i tonęły a nowe miasta zostały zbudowane w miejsce tych, które stracono. Pod rządzami Lorda Britisha kraina zmieniła nazwę na Britannia. Władca uznał, że ludziom brakuje celu po perypetiach z triadą. Dlatego też głosił Quest of the Avatar mające na celu znalezienie kogoś kto stanie się przykładem dla innych.

Zatem celem gry jest skupienie się na rozwijaniu kierowanej przez nas postaci, która stać się ma wzorem dla społeczeństwa Britannii poprzez zdobycie ośmiu cnót, odkrycie kilku artefaktów by w końcu zejść do lochów zwanych StygianAbyss by zyskać dostęp do Codex of Ultimate Wisdom. Wtedy staniemy się tytułowym Avatarem.

Zamiast przydzielania punktów cechom naszej postaci gra zadaje nam pytania dotyczące różnych etycznych dylematów korzystając z kart Tarota. Te dylematy nie mają prawidłowego rozwiązania, zamiast tego gracze muszą zdecydować co jest dla nich ważniejsze co z kolei wpłynie na to jaką postacią będziemy grać.

Ultima IV: Quest of the Avatar został udostępniony za darmo przez serwis Good Old Games. Gra działa pod nowymi systemami operacyjnymi. Dlatego też wymagania są wyższe niż można by było sądzić po grze wydanej w 1985 roku.

  • Strona gry: www.gog.com
  • Platformy: Windows
  • >Wymagania: Procesor 1.8 GHz, 512MB RAM (1 GB zalecany), karta graficzna kompatybilna z DirectX 7 (zalecana kompatybilność z DirectX 9)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.