Wazzal

Wazzal to gra, w której wcielimy się w kosmicznego pirata przemierzającego nasz układ słoneczny. Akcja gry rozgrywa się w 2314 roku. Jesteśmy członkiem załogi na małym statku transportowym Wolf IV. Nie na długo jednak. Ludzie spotykają obcych. Nie są oni jednak nastawieni do nas wrogo. Mają za to złą wiadomość. Nasze słońce wkrótce wybuchnie i oni mogą nas uratować, za odpowiednią cenę oczywiście. Jak się można było spodziewać spowodowało to wielki chaos. Jednym z prostszych sposobów zdobycia gotówki jest zostanie piratem. Dlatego tez z resztą załogi przejmujecie statek a Ciebie z jakichś powodów wybierają na pirata. Nie pozostaje nam nic innego jak przemierzanie kosmosu w poszukiwaniu misji do wykonania i statków do złupienia.

Wazzal prezentuje się jak na dzisiejsze warunki skromnie pod względem grafiki. Gra została wydana w 2002 roku. Do sterowania też trzeba się przyzwyczaić. Przypomina ono grę Asteroids. Ogólnie jednak jest to ciekawa propozycja dla osób, które dysponują nadmiarem wolnego czasu.

Gra dostępna jest na licencji open source jednak z racji tego, że opiera się ona o DirectX 8 praca nad kodem może być utrudniona.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.