Lord of Ultima

Lord of Ultima to sieciowa strategia, w którą zagramy za pomocą przeglądarki internetowej. Utrzymuje się ona z mikro transakcji. Za prawdziwą gotówkę można kupić różne ulepszenie. Gra osadzona jest w świecie Ultima znanego z kultowej serii gier RPG (sprawdź darmowe Ultima IV).

Celem gry jest uzyskanie tytułu Pana Ultimy (Lord of Ultima), czego można dokonać wyłącznie będąc w sojuszu. Rozgrywka to głównie zbieranie zasobów, które wykorzystujemy do rozwoju miast i armii oraz walk z innymi graczami i władzę i sławę. Zaczynami w jednym mieście, które jest chronione przed ataiem przez siedem dni. Gracze mogą osiedlać się w nieaktywnych miastach lub tworzyc nowe po spełnieniu pewnych warunków. Można również wybudować zamek pozwalający na podbicie innych miast z zamkiem. Działa to też w drugą stronę. Jeśli wybudujemy na samym początku zamek ściągniemy na siebie uwagę innych graczy. Dla ochrony trzeba zawierać sojusze. Bez zamku można zwiedzać lochy, lecz nie można plądrować miast należących do innych graczy.

Co ciekawe w przeciwieństwie do wielu innych gier na przeglądarki ta nie wykorzystuje Flasha. Można ją znaleźć również w Chrome Web Store jako aplikację działającą w ramach przeglądarki Chrome.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.