Widelands

Widelands to strategia inspirowana serią The Settlers (a najbardziej chyba The Settlers 2). Jeśli miałeś do czynienia z tą serią to z pewnością łatwo przyswoisz zasady rozgrywki. W grze wcielamy się we władcę małego klanu. Zaczynamy tylko z kwaterą główną, gdzie składowane są surowce. W trakcie gry będziemy rozwijać naszą osadę. Trzeba będzie zdobyć surowce: drewno, jedzenie, żelazo, złoto i inne by moc się dalej rozwijać. Dostępne są trzy plemiona (Brabażyńcy, Imperium i Atlantydzi) i dla każdego z nich gospodarka rozwija się w inny sposób. Prędzej czy później spotaky inne klany. Będziemy mieli możliwośc pokojowego współistnienia i rozwijania handlu oraz oczywiście wojny.

Podobnie jak w The Settlers 2 tak i w Widelands ważnym elementem jest system dróg. Wszystkie dobra, które zostały zebrane i przetworzone muszą zostać przetransportowane z jednego budynku do drugiego. Odbywa się to za pośrednictwem tragarzy, którzy poruszają się po wyznaczonych przez nas drogach. Aby nie powodować przestojów w produkcji należy zadbac o wydajną siatkę połączeń.

Graficznie Widelands bardzo przypomina The Settlers 2, choć trzeba przyznać, że gra z 1996 roku wygląda ładniej. Jednakże Widelands jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji i można się spodziewać, że ulegnie to poprawie. Nie mniej jest ona w pełni grywalna i oferuje zarówno możliwośc gry w pojedynkę jak i po sieci. W pierwszej opcji mamy zestaw misji oraz jedną kampanię.W drugiej możemy grać przez internet oraz przez LAN.

Gra dostępna jest na licencji open source więc każdy może dodać do niej coś od siebie. Możlowe jest tworzenie własnych plemion z nowym zestawem budynków a nawet nowych rodzajów światów gdzie toczona jest rozgrywka.

Widelands dostępne jest w języku polskim.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.