Oolite

Oolite to kosmiczny symulator inspirowany grą Elite. Został zaprojektowany jako mała gra, w którą łatwo jest zagrać oraz łatwo ją modyfikować i rozwijać. Niemal każdy elementy gry może zostać zmieniony za pomocą prostych paczek z grafiką oraz edytora tekstu.

Podobnie jak Elite tak i Oolite jest grą z widokiem z pierwszej osoby, otwartym zakończeniem i możliwością handlowania i walczenia w kosmosie. Wcielamy się w pilota statku kosmicznego, który zdolny jest do międzygwiezdnych podróży do pobliskich układów planetarnych za pomocą tuneli tworzonych przez silniki statku. Każdy układ posiada tylko jedną zamieszkałą planetę ze stacją kosmiczną na orbicie. Wychodząc z tunelu musimy dolecieć do stacji a po drodze możemy spotkać inne statki i konieczna będzie walka.

Oolite nie ma z góry określonego celu gry. Gromadzimy pieniądze i rośnie nam „Elite rating” i jest to jedyna forma określania postępów w grze. Gracze mogą zdobyć gotówkę kupując dobra w jednym układzie, transportując je do innego by sprzedać z zyskiem. Pieniądze otrzymamy również za zniszczenie pirackich statków w ramach nagrody. Sami możemy zostać piratami atakując handlarzy i inne statki. Za zniszczone w ten sposób statki nie zdobywamy nagrody ale jeśli zawartość ładowni przetrwa to możemy ją zebrać i sprzedać. Z odpowiednim wyposażeniem możliwe jest też wydobywanie surowców na asteroidach. Możemy też robić za taksówkę. Możliwości jest wiele. Zarobione pieniądze można przeznaczyć na paliwo, naprawę statku i nowe wyposażenie. Jeśli chodzi o “Elite rating” to zdobywamy go niszcząc statki przeciwnika.

Fani gry stworzyli wiele dodatków rozszerzających ją o nowe misje, wyposażenie, statki, lokacje oraz zawody takie jak kurier lub zabójca.

  • Strona gry: www.oolite.org
  • Platformy: Windows, MacOSX, Linux
  • Wymagania: Procesor 400 MHz, 256 MB RAM, karta graficzna z obsługą OpenGL

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.