Glitch

Glitch to przeglądarkowa gra MMO, której akcja rozgrywa się w umyśle jedenastu ogromnych potworów. To my decydujemy jak świat będzie rosnął i się zmieniał poprzez budowanie, naukę nowych umiejętności czy też współpracę i współzawodnictwo. Wszyscy grają w tą samą grę więc każda akcja wpływa na wszystkich pozostałych graczy. Glitch jest dziełem Tiny Speck, nowego przedsięwzięcia autorstwa czterech współzałożycieli Flickr. Na grą pracował również twórca Katamari Damacy – Keita Takahashi.

Szata graficzna gry utrzymana jest w ciekawym stylu, którego nie da się określić jednym słowem. Grafika jest dwuwymiarowa a po świecie gry poruszamy się jak w platformówce. Po wyborze wyglądu naszej postaci jesteśmy instruowani jak oddziaływać na różne przedmioty i zwięrzęta, za do dostajemy nagrody. Jednym z ciekawych aspektór Glitch jest fakt, że gracze mogą współpracować ze sobą budując nowe ulice poprzez kończenie projektów oferowanych przez „Duch ulicy”. Projekt skłąda się z zestawu małych zadań, niektóre wymagają zbierania lub tworzenia określonej ilości konkretnych przedmiotów, inne wymagają okreslonych umiejętności. W przeciwieństwie do innych gier MMO Glitch nie skupia się na awansowaniu na kolejne poziomy lecz na wspólnej pracy dla osiągnięcia celu.

Inną rzecza która wyróżnia Glitch spośród innych gier jest udostępnione API pozwalające na eksport danych do wykorzystania w grach na telefony komówkowe. Na chwilę obecną dostępna jest aplikacja, która informuje nas o sytuacji w grze i aktualizacjach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.