Fallen Earth

Fallen Earth to gra MMO osadzona w post apokaliptycznym świecie a dokładnie to w okolicach Wielkiego Kanionu. Rozgrywka to mieszanka gatunków FPS i RPG, widoku z pierwszej i trzeciej osoby z setkami przedmiotów, pojazdów, tworzeniem przedmiotów (a nawet pojazdów) oraz wieloma umiejętnościami do opanowania. Wszystko to w 1000 kilometrów kwadratowych do zwiedzenia opartych na mapach topograficznych.

Fabuła gry osadzona jest w XXI wieku. W Ameryce Północnej nastąpiła seria katastrof naturalnych. Amerykanie lizą rany a biznesmen o imieniu Brenhauer kupuje pakiet kontrolny w korporacji GlobalTech. Do 2051 roku przenosi jej główną siedzibę w okolice Wielkiego Kanionu, gdzie powstaje samowystarczalne militarystyczne państewko. W między czasie w Indii i Pakistanie wybucha epidemia wirusa Shiva, która rozprzestrzenia się na inne państwa. Pojawiają się oskarżenia o stworzenie wirusa co prowadzi w końcu do otwartej agresji i konfliktu nuklearnego. Wirus i wojna doprowadzili do zniszczenia planety. Przeżywa mniej niż jeden procent populacji a Wielki Kanion i tama Hoovera to jedyne znane osady ludzkiej cywilizacji. Poza nim gracze znajdą ruiny starego świata, genetycznie zmodyfikowane stworzenia, dziwną technologię i sześć walczących ze sobą frakcji. Niektóre chcą odbudować świat, inne chcą stworzyć nowy na własne podobieństwo, jeszcze inne chcą tylko chaosu i anarchii.

Fallen Earth nie posiada systemu ustalonych klas. Zamiast tego ulepszamy naszą postać w oparciu o umiejętności. Stawia to na elastyczność i preferencje gracza. Istnieje też możliwość skorzystania z konkretnych typów postaci (Medyk, Strzelec itp.) wtedy gra dostarcza wskazówek jak rozwijać postać. Potyczki toczone są z widokiem z pierwszej osoby. Kamera może być również zmieniona na widok zza pleców. Gra nie posiada automatycznego celowania więc trzeba dobrze wycelować by trafić przeciwnika.

Wszyscy, którzy założą konto otrzymają status Scavenger, który umożliwia osiągnięcie maksymalnego poziomu rozwoju postaci w grze, tworzenie wszystkich przedmiotów, dołączać do klanów i tworzyć klany. Dostępne są też konta Premium, które głównie dają szybsze zdobywanie doświadczenia oraz zniżki w sklepie w grze.

  • Strona gry: www.gamersfirst.com/fallenearth
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: Procesor Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub Athlon 64X2 2.4 GHz, 2 GB RAM (3 GB dla Vista, 2 GB dla Windows 7), karta graficzna nVidia GeForce 6600, ATI Radeon X1300 z 256 MB pamięci, 10 GB miejsca na dysku twardym, szerokopasmowe połączenie z internetem

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.