Memoir ’44 Online

Memoir ’44 Online to gra sieciowa gra strategiczna osadzona w realiach II Wojny Światowej oparta o grę planszową o tej samej nazwie. Jest to strategia turowa, w której weźmiemy udział w czterdziestu bitwach w potyczkach jeden na jeden rozgrywanych na klasycznej mapie podzielonej na heksy. Scenariusze są krótkie (20-30 minut) i bardzo zróżnicowane, zmuszające do dostosowywania umiejętności jednostek oraz stylu rozgrywki. Grając zdobywamy doświadczenia i pniemy się po szczeblach kariery wojskowej otrzymując medale i osiągnięcia.

Gra wykorzystuje wiele elementów z papierowej wersji takie jak karty, kości i mali plastikowi żołnierze. Zasady gry zostały uproszczone dzięki czemu można łatwo dać się wciągnąć. Oprócz gry przez sieć możliwe jest też zmierzenie się ze sztuczną inteligencją o imieniu Johnny.

Rozgrywka jest darmowa, jednak z pełnymi ograniczeniami. Rozpoczynając rozgrywkę otrzymujemy 50 sztabek złota, które pełnią funkcję waluty w grze. Te darmowe sztabki starcza na wiele godzin rozgrywki – wykorzystywane jest on za kupowanie dostępu do scenariuszy. Kosztują one około 2-3 sztabki. Zatem zanim wyczerpie nam się złoto zdążymy rozegrać wiele bitew.

Memoir ’44 Online jest dostępne między innymi na Steam. Wersja, którą tam znajdziecie obsługuje Steam Wallet.

  • Strona gry: www.daysofwonder.com/memoir44-online/en/
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: Procesor dwurdzeniowy 1.6 GHz lub lepszy, RAM: 1GB (XP), 2GB (Vista), 2GB (Windows 7), karta graficzna z obsługa conajmniej OpenGL 1.4, 270MB wolnego miejsca na dysku twardym

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.