Open Arena

OpenArena to sieciowy shooter stworzony na podstawie silnika id tech 3, który napędzał między innymi grę Quake 3. Gra powstaje od 2005 roku, kiedy to ten silnik został udostępniony na zasadach open source. Rozgrywka jest identyczna z tym co widzieliśmy w Quake III Arena. Jest przy tym bardzo modyfikowalna. Sama odpowiednia konfiguracja gry może dać dużą przewagę. Sprawiło to, że Open Arena stała się rywalizacją pomiędzy różnymi konfiguracjami. Innym czynnikiem wpływającym na nasze szanse jest szybkość połączenia z Internetem.

Dostępnych jest wiele trybów rozgrywki od tradycyjnego zestawu Deathmatch, Team Deathmatch, Tournament i Capture The Flag (jak w Quake III) aż po dodatkowe tryby takie jak Elimination, CTF Elimination, Last Man Standing i Double Domination. Open Arena jest kompatybilna z niektórymi modyfikacjami i mapami z Quake 3. Ponieważ nie jest ona jeszcze w 100% ukończona niektóre modyfikacje mogą nie zadziałać. Listę sprawdzonych modów można znaleźć tutaj. Do wyboru jest 17 modeli postaci oraz 12 rodzajów broni.

Gra jest dość brutalna i nacechowana erotyką, przez co nie jest zalecana dla dzieci.

  • Strona gry: openarena.ws
  • Platformy: Linux, FreeBSD, OpenBSD, Mac OS X, Solaris, Windows
  • Wymagania: Procesor Pentium II 233MHz / AMD K6-2 300MHz, 64 MB RAM, karta wpierająca OpenGL, 300 MB wolnego miejsca na dysku twardym

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.