Rockstar Classics

Rockstar Classics to ciekawa inicjatywa, w ramach której dostępne są za darmo trzy gry: Grand Theft Auto, Wild Metal Country i Grand Theft Auto 2.

Grant Theft Auto chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie od tej gry rozpoczęła się kariera serii GTA. Szaleńcze rajdy po chodniku, kradzieże samochodów, rozboje i inne występki zaszokowały świat. Od czasu premiery seria obwiniana jest regularnie obwiniana o wszelkie zło na świecie. Jak na owe czasy gra oferowała dość sporą swobodę. Gracze mogli robić to, co im się rzewnie podoba siać zniszczenie w mieście, kraść samochody dla pieniędzy lub po prostu wykonać kolejna misję. Mogliśmy zwiedzić trzy różne miasta wzorowane na prawdziwych. Wszystkie trzy miasta miały wysokie wskaźniki przestępczości i korupcji. Ciągle toczyły się walki pomiędzy lokalnymi organizacjami przestępczymi a pośrodku my.

  • Wymagania: Procesor 486 DX4/100Mhz, 16 MB RAM, karta graficzna z 1 MB pamięci

Wild Metal Country to gra zręcznościowa, w której zasiadaliśmy za sterami różnych czołgów walczących na różnych planetach. Fabuła gry opisuje bunt maszyn, które przejęły kontrolę nad ludzkimi koloniami. Nam przyszło ratować ludzkość. Aby tego dokonać przyjdzie nam zwiedzić trzy różne planety w trakcie kilkunastu misji.

  • Wymagania: Pentium, 32 MB RAM, karta graficzna z 16 MB pamięci

Grand Theft Auto 2 to ostania odsłona serii, która pojawiła się zanim wkroczyła ona w trzeci wymiar. Pozwólcie, że zacytuję recenzję:

„Jak już napisałem podstawowe założenia gry nie zostały zmienione. Nadal jeździmy po mieście wykańczając niewygodnych świadków, ludzi, którzy narazili się mafii, wysadzamy samochody, podkładamy dowody i uciekamy przed policją po napadzie na bank. Czyli standard. Do wykonania jest ponad 60 misji. Im więcej misji wykonamy tym większy będzie przelicznik zdobywanych przez nas punktów. Jak zwykle mamy całkowitą dowolność w wyborze kolejnych misji. Nadal też, gdy narozrabiamy to na górze ekranu pojawia się głowa policjanta. Im więcej tych głów tym cięższą mamy przeprawę ze stróżami prawa. Nie zabrakło także Kill Frenzie, który wynagrodzi szczególnie efektowne masakry.”

  • Wymagania: Pentium II 233MHz, 64MB RAM

Aby pobrać gry z Rockstar Classics należy zapisać się do listy dystrybucyjnej. Konieczne jest podanie prawdziwego adresu e-mail, gdyż inaczej nie będzie można pobrać gry.

UWAGA! Gry mogą nie działać na nowych systemach operacyjnych. Przy uruchamianiu konieczne jest stosowanie się do instrukcji zamieszczonych na stronie Rockstar Classics.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.