The Elder Scrolls: Arena

The Elder Scrolls: Arena to pierwsza odsłona serii Elder Scrolls stworzona przez Bethesda Softworks i wydana w 1994 roku. W tej grze po raz pierwszy wkroczyliśmy na kontynent Tamriel. Podobnie jak w późniejszych odsłona serii obserwowaliśmy go z perspektywy pierwszej osoby. Świat gry był całkiem spory a gracze mogli wyjść z miast i przemierzać krainę wzdłuż i wszerz. Po drodze mogli znaleźć tawerny, farmy, małe miasta, lochy i inne ciekawe miejsca. Teren był generowany losowo.

Arena była znana z tego, że nowi gracze nie mieli tam łatwo. Na samym początku gry łatwo zginąć gdyż szybko trafiamy na silnych przeciwników. Później gdy kierowana przez nas postać staje się silniejsza a my bardziej obeznani w świecie gry rozgrywka staje się nieco łatwiejsza.

Jeśli chodzi o fabułę to imperator Uriel Septim VII został uwięziony w innym wymiarze a pod niego podszywa się imperialny mag bitewny Jagar Tharn. Jedynym sposobem na sprowadzenie go powrotem jest znalezienie ośmiu fragmentów Laski Chaosu. Po ich odnalezieniu będziemy w stanie stanąć do walki z magiem.

W 2004 roku z okazji dziesiątej rocznicy premiery Bethesda udostępniła grę za darmo. Nie jest ona przystosowana jednak to działania pod nowymi systemami operacyjnymi. Dlatego też trzeba skorzystać z emulatora systemu MS-DOS takiego jak DOSBox.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.