Midas

Midas

Midas to prosta dwuwymiarowa platformówka/gra logiczna, która jak można się domyśleć jest oparta na historii Króla Midasa. Jak zapewne pamiętacie w grackich mitach pojawiał się Król Midas, który otrzymał możliwość zamienienia wszystkiego co dotknie w złoto. Szybko jednak przekonał się, że nie ma róży bez kolców bo w złoto zmieniało się też jedzenie, którego dotknął. Jedynym wybawieniem było zanurzenie się w rzece Paktol, która według legendy stała się od tego momentu złotonośna.

Gra Midas przedstawia to w prosty sposób – jesteśmy Królem Midasem, który musi dotrzeć do swojej żony. Jeśli pobiegniemy prosto do niej zamieni się w złoto. Dlatego najpierw trzeba dotknąć wody. Żeby nie było zbyt prosto to co zmieni się w złoto po drodze zmienia też swoje właściwości. Złoto jest ciężkie i złote bloki spadają odblokowując bądź blokując przejście. Należy też mieć na uwadze, że gdy dotkniemy wody to nie będziemy już zmieniać niczego w złoto. Dlatego tez warto od razu przemyśleć całą drogę.

Midas ma proste zasady, lecz jak to zwykle bywa sprawia to, że staje się wciągająca wraz z rosnącym poziomem trudności. Z pewnością spędzicie przy tej grze sporo czasu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.