Oryginalny Shadow Warrior dostępny za darmo na GOG.com

shadow-warrior-classic-complete

W ofercie sklepu GOG.com pojawiła się dostępna za darmo gra Shadow Warrior, jedna z ciekawszych strzelanek końcówki lat dziewięćdziesiątych. Gra już co prawda od jakiegoś czasu dostępna za darmo na Steam, lecz ta wersja oferuje w zestawie dwa oficjalne dodatki do gry (Wanton Destruction oraz Twin Dragon) oraz ścieżkę dźwiękową.

Warto pamiętać, że gra ma już swoje lata i wersja dostępna za darmo została stworzona z myślą o systemie MS DOS, i na nowszych systemach działa dzięki emulatorowi DOSBox. Dlatego też mogą się pojawić pewne problemy techniczne z grą, chociażby z działaniem myszki. Problemy te eliminuje wersja Classic Redux, lecz za nią trzeba już trochę zapłacić.

Shadow Warrior to jedna z najpopularniejszych gier, które korzystały z silnika Build, z którego korzystał chociażby Duke Nukem 3D (swoją drogą kod źródłowy silnika jest dostępny dla wszystkich chętnych tutaj). Wcielamy się w niej w Lo Wanga, ochroniarza pracującego w Zilla Enterprises, wielkiej korporacji kontrolującej większość branż w Japonii. Jej szef chce podbić kraj przy pomocy tajemniczych stworzeń. Gdy Lo Want to odkrywa odchodzi z pracy, lecz jednocześnie wydaje na siebie wyrok i musi stawić czoła atakującym istotom.

Informacje o grze:

  • Strona gry na GOG.com
  • Platformy: Windows, Mac, Linux
  • Wymagania minimalne dla Windows: procesor 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0c
  • Wymagania minimalne dla Mac: system OS X 10.6.8 lub nowszy, procesor Intel Core Duo 2GHz lub lepszy, 1GB RAM, karta graficzna z 64MB pamięci, zalecana jest myszka z dwoma przyciskami
  • Wymagania minimalne dla Linux: system Ubuntu 14.04, Linux Mint 17, procesor 2GHz, 1 GB RAM, karta graficzna z 256 pamięci kompatybilna z OpenGL

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.