Hedgewars

Hedgewars to klon Worms 2, w której zamiast robaków rozróbę robią jeże. Podobnie jak w oryginale gracze przejmują kontrolę nad drużyną jeży i w turach próbują się pozabijać. Dostępny jesz szeroki arsenał broni, również takiej, która nie pojawiła się w Worms 2. Podobnie jak w tamtej grze każde użycie broni powoduje duże zniekształcenia terenu. Możliwe jest również ustawienie z poziomu menu, które bronie pojawią się w trakcie rozgrywki i w jakiej ilości. Hedgewars oferuje wiele motywów graficznych map, które przedstawiają wyspy otoczone woda lub jaskinie z wodą na dnie. Podobnie jak w oryginale jeże nie umieją pływać i giną, gdy wpadną do wody.

Aktualnie Hedgewars oferuje cztery tryby rozgrywki. Możemy grać w trybie samouczka, przeciwko komputerowi, przeciwko komuś na tym samym komputerze oraz po sieci (o ile ta osoba posiada tą samą wersję gry)

  • Strona gry: www.hedgewars.org
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X
  • Wymagania: karta graficzna wspierająca akcelerację 3D

One comment

  1. świetna gra, wyczytałem ostatnio, że gra w kilku aspektach przewyższa nawet klasyczne worms. świetna gra, darmowa, rozbudowany multiplayer, czego chcieć więcej? serdecznie polecam.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.