Hedgewars

Hedgewars to klon Worms 2, w której zamiast robaków rozróbę robią jeże. Podobnie jak w oryginale gracze przejmują kontrolę nad drużyną jeży i w turach próbują się pozabijać. Dostępny jesz szeroki arsenał broni, również takiej, która nie pojawiła się w Worms 2. Podobnie jak w tamtej grze każde użycie broni powoduje duże zniekształcenia terenu. Możliwe jest również ustawienie z poziomu menu, które bronie pojawią się w trakcie rozgrywki i w jakiej ilości. Hedgewars oferuje wiele motywów graficznych map, które przedstawiają wyspy otoczone woda lub jaskinie z wodą na dnie. Podobnie jak w oryginale jeże nie umieją pływać i giną, gdy wpadną do wody.

Aktualnie Hedgewars oferuje cztery tryby rozgrywki. Możemy grać w trybie samouczka, przeciwko komputerowi, przeciwko komuś na tym samym komputerze oraz po sieci (o ile ta osoba posiada tą samą wersję gry)

  • Strona gry: www.hedgewars.org
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X
  • Wymagania: karta graficzna wspierająca akcelerację 3D

One comment

  1. świetna gra, wyczytałem ostatnio, że gra w kilku aspektach przewyższa nawet klasyczne worms. świetna gra, darmowa, rozbudowany multiplayer, czego chcieć więcej? serdecznie polecam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.