Black Mesa

Black Mesa

Black Mesa (znane wcześniej, jako Black Mesa: Source) to całkowita konwersja gry Half-Life 2 mająca na celu odtworzenie pierwszej odsłony serii. Pierwszy Half-Life został już wcześniej przeniesiony na silnik Source w postaci Half-Life: Source, lecz ta wersja nie wykorzystywała wszystkich możliwości silnika. Dlatego też grupka fanów rozpoczął prace nad back Mesa by otworzyć świat Half-Life wykorzystując pełnię możliwości Source Engine, jeśli chodzi o szczegółowość grafiki, rozmiar map i innych opcji. Wszystko zostało odtworzone od podstaw bez uciekania się do prostego przeniesienia map i modeli z pierwszego Half-Life. Jest to, zatem okazja by wcielić się w Gordona Freemana i zobaczyć świat z nowymi modelami, mapami, ścieżką dźwiękową, dubbingiem i teksturami.

Black Mesa nie wymaga posiadania gry Half-Life: Source do gry. Wystarczy Source SDK Base 2007, które jest dostępne za darmo na Steam.

  • Strona gry: www.blackmesasource.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: Procesor 3 GHz, 1GB RAM, karta graficzna kompatybilna z Shader Model 2.0 (Radeon 9600, GeForce 6600 lub lepsza)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.