Freeciv.net – Freeciv przez przeglądarkę

Freeciv.net to ciekawy projekt, który umożliwia grę we Freeciv za pomocą przeglądarki internetowej. Możliwa jest gra zarówno przeciwko komputerowi jak i żywemu przeciwnikowi. Gra się podobnie do „zwykłej” wersji Freeciv, choć nie wszystkie opcje zostały jeszcze przeniesione na wersję przeglądarkową. Mimo tego wszystkie funkcje umożliwiające grę są dostępne, czyli izometryczna mapa, odkrywanie nowych technologii, zarządzanie miastami oraz wiele innych. Możliwe jest również rozgrywanie scenariuszy.

We Freeciv.net można zagrać za po mocą przeglądarek internetowych obsługujących standard HTML5. Nie jest wymagana obecność Flasha. Gra jest wspierana przez Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari oraz Internet Explorer. Możliwa jest również gra na iPhone. Co więcej Freeciv.net dostępne jest również, jako aplikacja na Facebooku.

Niestety nie udało mi się uruchomić gry z poziomu przeglądarki Opera Mini ani standardowej przeglądarki w systemie Google Android.

  • Strona gry: play.freeciv.org
  • Platformy: Gra niezależna od systemu operacyjnego, iPhone
  • Wymagania: przeglądarki Firefox, Safari, Google Chrome oraz Opera z włączoną obsługą Javascript (obsługa Internet Explorer 7 lub 8 z Google Chrome Frame jest obecnie w fazie testów), szybki procesor i szerokopasmowe połączenie z internetem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.