Pioneers

Pioneers

Pioneers to gra turowa z elementami RPG, w której odkrywamy Amerykę przewodząc grupie pionierów z różnymi zawodami i umiejętnościami. Grę wyróżnia zdecydowanie szata graficzna składająca się z 4 (słownie: CZTERECH) kolorów. To dopiero jest styl retro. Każda pora roku jest ukazana za pomocy palety czterech różnych kolorów.

Zaczynamy w mieście gdzie w lokalnej tawernie zbieramy zespół i planujemy ekspedycję a w sklepie gromadzimy zapasy. Później pozostanie nam wejście na statek płynący w kierunku Nowego Świata. Następnie rozmawiając z różnymi ludźmi otrzymujemy zadania do wykonania – podążanie śladem odkrywców, którzy nie wróciliby dowiedzieć się, co się z nimi stało, szukanie skarbów, sporządzenie map, kontaktowanie się z tubylczymi plemionami lub po prostu odkrywanie nowych zakątków.

Tego wszystkiego trzeba będzie dokonać zmagając się z niegościnnym otoczeniem, zmieniającymi się porami roku przynoszącymi nowe zagrożenia, pożarami lasu, tubylcami, poszukiwaniem pożywienia i wody nie wspominając o chorobach takich jak dyzenteria.

Pioneers nie jest jeszcze ukończoną grą, lecz można w nią już zagrać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.