GunBound

GunBound to stworzona prze koreańskie studio Softnyx sieciowa gra turowa, której zasady przypominają nieco serię Worms. Jako członek jednej z walczących ze sobą drużyn na zmianę strzelamy do siebie pojazdów zwących się w grze „Mobiles”. Dzielą się ona na trzy kategorie defensywne (mechaniczny, osłoniony i bioniczny) oraz cztery ofensywne (laser, eksplozja, uderzenie i elektryczny). Każdy z nich ma trzy unikalne bronie oraz atak specjalny. Grając należy brać pod uwagę takie czynniki jak ukształtowanie terenu, kierunek wiatru etc, więc podobnie jak w Scorched Earth musimy ciągle zmieniać trajektorię lotu i przy tym swoją strategię.

Kierowana przez gracza postać może być wyposażona w ubranie i inne przedmioty, które dają dodatkowe bonusy. Można je kupić za złoto, które zdobywamy w zwycięskich potyczkach. Można je również kupić za prawdziwą gotówkę. Są jednak serwery, na których ich działanie jest wyłączone.

Dostępnych jest pięć trybów rozgrywki: Solo, Tag, Score, Jewel i Powerball. W pierwszym każdy gracz ma tylko jedno życie. Po śmierci gracz uzyskuje dostęp do mini gry w jednorękiego bandytę, w której może wygrać złoto, zmianę warunków pogodowych lub zrzut bonusów lub bomb na mapę. Tag różni się od Solo jedynie tym, że gracze mają dwa pojazdy na początku rozgrywki i raz na turę mogą się między nimi przesiadać. W trybie Score celem jest zniszczenie przeciwników tak by jego licznik życia osiągnął zero. Jewel to rozgrywka, w której celem jest zniszczenie wybranych celów, za co otrzymujemy punkty. W tym trybie strzały oddane w przeciwników nie zadają obrażeń, lecz jedynie niszczą teren. Rozgrywka trwa do zdobycia 100 punktów. Ostatni tryb to Powerball. W nim z nieba spadają różne przedmioty. Zbieranie ich daje graczom dodatkowe zdolności.

Całość utrzymana jest w schludnej szacie graficznej w dwóch wymiarach utrzymanej w stylu mangi.

  • Strona gry: gunbound.softnyx.net
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: Procesor 300 MHz, 64MB RAM, karta graficzna z 16MB pamięci z akceleracją grafiki 3D, DirectX 8.0, połączenie z internetem

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.