GeoGuessr – zgub się (i znajdź) w Google Maps

GeoGuessr to ciekawa gra oparta o Google Maps stworzona przez Antona Walléna. Rzuca nas ona w rożne losowo wybrane miejsca na świecie a naszym zadaniem jest korzystając z Google Street View dowiedzieć się, co to za miejsce. Szukamy więc znaków, charakterystyczny budowli i innych wskazówek pozwalającym nam stwierdzić gdzie jesteśmy. Następnie wskazujemy to miejsce na mapie. Otrzymujemy tym więcej punktów im bliżej poprawnej odpowiedzi trafimy. Oczywiście, jeśli trafimy w teren zabudowany to zgadnięcie lokalizacji jest prostsze niż gdy gra rzuci nas w środek pustkowia. Każda rozgrywka to pięć takich zagadek.

GeoGuessr

Geo Guessr jest ciągle rozwijana. Z konta na Twitterze poświęconego grze można się dowiedzieć, że trwają prace nad takimi funkcjami jak możliwość konkurowania z innymi, którzy trafili w to samą lokalizację oraz przycisk pozwalający na powrót do punktu, w którym zaczęliśmy zwiedzanie.

Gra wykorzystuje bibliotekę JavaScript zwącą się Backbone i Google Maps API w wersji 3. Powstała jako jeden z Chrome Experiments mający na celu sprawdzenie możliwości API. Więcej gier stworzonych w ramach Chrome Experiments znajdziecie tutaj.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.