UnReal World – sztuka przetrwania w epoce żelaza

UnReal World to ciekawa gra z gatunku roguelike, której akcja rozgrywa się dawno, dawno temu na dalekiej północy. Przenosimy się na tereny Finlandii pod koniec epoki żelaza, w świat, w którym folklor, wiedza i sposób życia odgrywają ważną rolę.

UnReal World

Jako przedstawiciel jednego z dziewięciu plemion wkraczamy w bardzo realistycznie oddany świat a naszym głównym celem jest po prostu przetrwanie. Byle zamieć śnieżna może łatwo zabić kierowana przez nas postać. Postarano się nawet by oddać takie szczegóły jak odmrożenia poszczególnych części ciała. Możemy swobodnie przemieszczać się po losowo generowanym świecie gry polując i obdzierając ze skóry zwierzęta, budując schronienia itd. Możemy dowolnie wybierać sposób na rozgrywkę grając jako rybak, pustelnik, śmiałek szukający przygód, myśliwy lub handlowiec.

Realizm odbija się też na potyczkach jakie toczymy w grze. Na przykład w przeciwieństwie do innych gier z tego gatunku nie widzimy co się dzieje za plecami kierowanej przez nas postaci. Zatem nie widzimy czy przypadkiem ktoś nie próbuje nas podejść od tyłu. Z kolei przeciwnicy nie mają przypisanych punktów życia. Giną z powodu rozległych ran lub wykrwawienia się. Podczas walk możemy wybrać, które części ciała będziemy atakować. Trzeba też pod uwagę między innymi zmęczenie naszego bohatera.

Całość okraszona jest szatą graficzną rodem z zeszłego wieku, lecz gra nadrabia to grywalnością. UnReal World jest nowatorską produkcją, w którą włożono sporo pracy. Warto jej poświęcić choć chwilę.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.