OpenRA – nowe życie klasyków z serii Command & Conquer

OpenRA to projekt polegający na odtworzeniu i zmodernizowaniu klasycznych gier z serii Command & Conquer. Przede wszystkim jest to silnik gry, który stał się platformą pozwalającą na odtwarzanie wielu klasycznych gier z gatunku strategii czasu rzeczywistego. Po instalacji otrzymujemy dostęp do Dune 2000, pierwszego Command & Conquer oraz pierwszego Red Alert, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z bogatego katalogu modyfikacji by zagrać na przykład w KKND.

Całość osiągnięto metodą wstecznej inżynierii, przez co nie są naruszane żadne prawa autorskie. Dodatkowo jako, że Electronic Arts udostępniło jakiś czas temu pliki gier to można je użyć w OpenRA. Jedyne czego brakuje to przerywników filmowych, aby je oglądać konieczna jest płyta z oryginalną grą.

OpenRA umożliwia grę w klasyki na nowych systemach operacyjnych z obsługą wysokich rozdzielczości. Nie jest to jednak zwykły klon. Wprowadzono kilka nowości rodem z nowszych gier z gatunku RTS. Poprawiono bilans sił frakcji, dodano nowe jednostki, rozkazy można wydawać prawym przyciskiem myszy, dodano możliwość obserwacji rozgrywki i odtwarzania powtórek i wiele innych nowości.

Gra umożliwia rozgrywkę zarówno w samotności jak i po sieci.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.