Pierwsze Diablo teraz również na przeglądarki

Pierwsze Diablo to bezdyskusyjny klasyk. Gra po której wszystkie podobne były nazywane diablo-podobnymi. Od niedawna w sklepie GOG dostępna jest wersja gry działająca na nowych komputerach z systemami Windows. Teraz pojawił się nowy sposób na uruchomienie gry, na każdym systemie z przeglądarką internetową.

Diablo na przeglądarki
Kolejny sposób na odkurzenie klasyka

Wszystko za sprawą studia Rivsoft, które korzystając z kodu źródłowego uzyskanego dzięki inżynierii wstecznej przeniosło Diablo na przeglądarki internetowe. Wystarczy wejść na tą stronę. Tam mamy do wyboru dwie opcje: albo pobierzemy wersję shareware gry (50 MB) albo wykorzystamy pliki z własnej kopii gry, np. tej z GOG.

Czym jest shareware? Starsi stażem gracze pewnie pamiętają, że kiedyś wersje shareware były powszechne. Były to w zasadzie rozszerzone dema gier, w których za opłatą można było odblokować pozostałą zawartość. W przypadki Diablo wersja shareware pozwala na zwiedzenie dwóch poziomów lochów przy pomocy jednej z trzech klas postaci. Dodatkowo postanie niezależne, które spotykamy w mieście nie będą chciały z nami rozmawiać. Przejście wersji shareware gry zajmie wam ok 20 minut.

Diablo przez przeglądarkę to dobry sposób na powrót do klasyka i grę na platformach, które wcześniej mogły jedynie pomarzyć o dostępności tej gry.

Strona gry: diablo.rivsoft.net

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.