Rust – wczesna wersja gry twórcy Garry’s Mod dostępna za darmo

Garry Newman, człowiek odpowiedzialny za kultowy już niemal Garry’s Mod zabrał się za tworzenie nowej gry zwącej się Rust, będącej w zasadzie połączeniem Minecrafta z DayZ. Czyli sieciowa gra, w której zbieramy surowce, tworzymy przedmioty i chowamy się przed (chwilowo) zombie.

Gra osadzona jest w post apokaliptycznym świecie z radioaktywnymi lokalizacjami. Zaczynamy z dwoma apteczkami, trzema flarami i siekierą. Tej ostatniej możemy użyć do atakowania ludzi lub kurczaków oraz do zbierania surowców. Flary posłużą do oświetlenia otoczenia, lecz trzeba uważać, gdyż inni gracze zobaczą nas gdy ich użyjemy. Jak to mówią: człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie 😉

Rust jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji i wiele może się zmienić, w tym nawet zombie, którzy zostaną zastąpieni czymś innym gdyż ludzie pracujący nad tą produkcją za nimi nie przepadają. Grę można wypróbować za darmo, wystarczy udać się na stronę gry i założyć konto. Serwery są teraz pod oblężeniem, więc może być z tym jednak drobny problem.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.