Broforce – Expendables do kwadratu

Pamiętacie film Expendables (czy też Niezniszczalni, jak go nazwali nad Wisłą)? Ideą przewodnią tej produkcji było zebranie w jednym miejscu wszystkich bohaterów kina akcji z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku, którzy robią wielką rozróbę. Seria filmowa doczekała się co prawda swoich oficjalnych gier, lecz przeszły one bez echa. I w tym momencie do akcji wkracza gra Broforce.

W grze zaczynamy jako Rambro, później pojawiają się postacie nawiązujące do takich kultowych filmów jak Terminator, Robocop, Commando, Szkalan Pułapka i wielu innych. Każdy z innym uzbrojeniem i umiejętnościami. Bohaterowie tych filmów przemierzają poziomy by dorwać tego złego siejąc zniszczenie i pożogę po drodze. Wszystko można zniszczyć, ziemia osuwa się po strzałach, beczki wybuchają, drewniane mosty walą się podpalone… Po drodze trafiamy na jeńców w klatkach. Uwalniając ich zyskujemy dodatkowe życia i odblokowujemy kolejne postacie.

Gra jest bardzo wciągająca, głównie za sprawą kolejnych pojawiających się w grze postaci. Sam tylko czekałem na pojawienie się kogoś nowego i zobaczenie kto to będzie: Sędzia Dredd? MacGyver? Nie wspominając już o tym jak rozwalanie wszystkiego jest satysfakcjonujące 😉

Broforce kandyduje do sklepu Steam w ramach Steam Greenlight. Obecnie znajduje się ona we wczesnej fazie produkcji i można grać w nią za darmo. Jest to jednak taka produkcja, za którą byłbym skłonny zapłacić.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.