Trylogia Exile – oldschoolowe RPG

Trylogia Exile to seria gier cRPG stworzona przez studio Spiderweb Software, które jest obecne na rynku gier już od 20 lat. Akcja serii rozgrywa się w tytułowej podziemnej krainie, gdzie trafiają różne dziwne indywidua. Zamieszkują je osoby wygnane z powierzchni za bycie zbyt dziwnym, zbyt antyspołecznym lub za posiadanie zbyt odmiennych opinii.

W Exile: Escape from the Pit (wydane w 1995 roku) stworzona przez nas drużyna trafia wbrew własnej woli do tego podziemnego świata. Spotykają tam wielu pragnących zemsty na Imperium panującym na powierzchni. W grze szukamy sposobu na odegranie się na złym Imperatorze. Exile II: Crystal Souls (z 1996 roku) opowiada wydarzenia bezpośrednio następujące po zakończeniu pierwszej gry. Imperium zaczyna zdawać sobie sprawę z zagrożenia jakie stanowi Exile i zaczyna wysyłać tam swoją armię. Dodatkowo na świecie pojawiają się tajemnicze bariery energetyczne. Naszym celem jest odkrycie ich źródła. Ostatnia odsłona trylogii Exile III: Ruined World (wydane w 1997 roku) rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach z części drugiej. Niektórym z Exile udało się dotrzeć na powierzchnię. Jednak to co widzą odbiega od oczekiwań. Imperium nękane jest zarazą i najazdami potworów. Tym razem przyjdzie nam dla odmiany ratować dotychczasowych wrogów.

Spiderweb Software znane jest z tego, że stawia fabułę wyżej od oprawy audiowizualnej więc nie należy się spodziewać plejady efektów graficznych. Grafika jest dwuwymiarowa a oprawa dźwiękowa prosta. W zamian otrzymujemy nieliniową fabułę i sporą długość rozgrywki.

  • Exile: Escape from the PitWindows / Mac
  • Exile II: Crystal SoulsWindows / Mac
  • Exile III: Ruined WorldWindows / Mac
  • Platformy: Windows, MacOS
  • Wymagania: wersja na Mac nie obsługuje procesorów Intela

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.