Miasto Pary – Mieszanka Steampunka i Fantasy na Przeglądarki

Miasto Pary (ang. City of Steam) to gra MMORPG rozgrywana z poziomu przeglądarki internetowej osadzona w świecie będącym mieszaniną fantasy i steampunka. Ów świat jest dość oryginalny. Jest nim Machina Świata – ogromny mechanizm składający się z nieustannie obracających się kół zębatych. Największe, na którym znajduje się miasto Nexus napędzane jest przez cztery mniejsze, które reprezentują cztery elementy ważne dla ich mieszkańców – rdzę, węgiel, parę oraz olej. Jeśli chodzi o populację to jest ona dość zróżnicowana. Znajdziemy tam wiele ran znanych ze świata fantasy, choć niektóre rasy przedstawiono w nieco innej odmianie niż jesteśmy przyzwyczajeni. Technologia jest wszędzie. Nawet magia się o nią opiera.

Jak w każdej innej grze MMORPG zaczynamy od stworzenia postaci, której losami będziemy kierować. Będziemy zabijać potwory, zbierać ekwipunek, skarby i wykonywać misje. Jednym słowem standard gatunku. Miasto pary opiera się na modelu free to play, więc sięgając do portfela będziemy mogli wspomóc swoją postać i uczynić rozgrywkę przyjemniejszą.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną to gra została stworzona w oparciu o silnik Unity 3D. Oznacza to, że jest ona na przyzwoitym poziomie i jednocześnie niezbyt wymagająca dla komputera. Rozgrywkę obserwujemy z pewnej odległości zza pleców naszej postaci.

W chwili pisania tego tekstu gra znajduje się w fazie otwartych beta testów.

  • Strona gry: www.miastopary.pl
  • Platformy: Windows, MacOS X
  • Wymagania: Procesor Pentium 4 2.0 GHz / Athlon XP 2000+ lub nowsze, 1 GB RAM, DirectX 9.0c

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.