Zapowiedź: heXen: Edge of Chaos

heXen: Edge of Chaos

heXen: Edge of Chaos to ciekawie zapowiadająca się gra oparta o serię Hexen. Projekt pierwotnie miał być całkowitą konwersją gry Doom 3, lecz po udostępnieniu kodu źródłowego silnika id Tech 4 ewoluował w stronę samodzielnej gry. Warto zaznaczyć, że nie jest to remake. W Edge of Chaos poznamy historię braci Caegusa i Saliusa, synów kleryka z pierwszego Hexen, których dusze zostały skażone poprzez nadużycie Wraithverge – świętej broni, która miała jedynie zabijać winnych. Oczywiście nam przyjdzie wszystko naprawić.

Gra będzie składała się z trzech epizodów, każdym skupiającym się na innej klasie postaci. W pierwszym zagramy Klerykiem. Drugi i trzeci epizod to odpowiednio Wojownik i Czarnoksiężnik. Powrócą dobrze znane bronie z oryginału oraz znajomi przeciwnicy, na których ich działanie wypróbujemy. Oprócz tego nie zabraknie też nowych twarzy.

Kiedy będzie nam dane zagrać w heXen: Edge of Chaos? Cóż… pierwotnie gra miała się ukazać w zeszłym roku, lecz nie doszło do tego. Nowa data premiery nie jest znana, lecz sądząc po postępach prac nie jest ona zbyt odległa.

Dla przypomnienia Hexen to shooter z widokiem z pierwszej osoby osadzony w realiach mrocznego fantasy. Stworzyło go w 1995 roku studio Raven a wydany został przez id Software. Akcja gry osadzona jest po wydarzeniach z wydanego rok wcześniej Heretic. Trójka bohaterów (wojownik, kleryk i mag) zmagała się z nim z jednym z Wężowych Jeźdźców.

  • Strona gry: hexenmod.net
  • Platformy: Windows, MacOS X, Linux

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.