The Last Door – epizodyczna przygodówka w stylu retro

The Last Door to unikalna przygodówka dla osób, które lubią się bać. Powstała ona dzięki pieniądzom zebranym poprzez serwis Kickstarter. Fabuła odkrywana jest przed nami epizodami. Dostępne są na chwilę obecną dwa epizody. Pierwszy dostępny jest za darmo, za drugi trzeba zapłacić, lecz twórcy gry pozwolili nam zadecydować samodzielnie ile jest ona dla nas warta. Pieniądze zostaną przeznaczone na produkcję trzeciego epizodu a gdy ten się ukaże (okolice września) drugi epizod zostanie również udostępniony za darmo.

The Last Door

Akcja rozgrywa się w roku 1891, w południowej Anglii. Kierowana przez nas postać otrzymuje tajemniczy list od przyjaciela i postanawia wybrać się do jego rezydencji. Na miejscu znajdujemy opustoszały budynek. Nie pozostaje nam nic innego jak rozgryzienie co się tutaj stało. Oczywiście jak to zwykle bywa wszystko ma drugie dno. Rozgrywka to dobrze wszystkim znane point & click. Zbieramy przedmioty by następnie wykorzystać je w różnych kombinacjach by przejść dalej.

Oprawa gry choć na pierwszy rzut oka wydaje się być prosta nieźle buduje nastrój grozy. Pomaga też w tym niezła ścieżka dźwiękowa. Gdy podążamy ciemnym korytarzem ze skrzypiącą podłogą opcja, że coś zaraz wyskoczy z ciemności staje się bardzo prawdopodobna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.