Shambles – shooter stworzony w 7 dni przez twórcę Minecrafta

Shambles to gra stworzona w tydzień przez samego twórcę Minecrafta – Markusa „Notcha” Perssona – w ramach wyzwania 7DFPS. Jest to shooter, w którym trafiamy w sam środek apokalipsy z zombie w roli głównej a cel jest jeden – przetrwać tak długo jak tylko będziemy w stanie, by zebrać najlepszy wynik oczywiście.

shambles

Rozpoczynamy grę z pistoletem, 50 nabojami i 100 zdrowia. Po mieście krążą zombie, policjanci i cywile. Policjanci atakują zombie a nie nas, lecz jeśli ich zabijemy dostaniemy amunicje i lepszą broń. Cywile również nic nam nie robią, lecz zabicie ich da nam apteczki, które są jedynym sposobem na odzyskanie zdrowia. Natomiast zombie zostawiają po sobie żółte kule, które zwiększają naszą punktację. Oprócz powolnych zombie, są też szybcy, którzy gonią za nami i okładają nas rękoma. Zamieniają też policjantów i cywilów w nieumarłych.

Zombie reagują też na odgłosy otoczenia, więc jeśli nam się palec zatnie na spuście to możemy mieć gwarancję, że wkrótce cała okolica zwali nam się na głowę. Ogólnie rozgrywka jest szybka i krótka. Nie oznacza to, że nie jest interesująca. Warto pamiętać, że gra powstała w tydzień, więc nie należy od niej wymagać wielogodzinnej kampanii dla pojedynczego gracza.

Gra jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub do pobrania w wersji działającej pod systemem Windows.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.