Plants vs. Zombies 2 – nie dość, że udany sequel to jeszcze za darmo

Plants vs Zombies 2

Plants vs. Zombies 2: It’s About Time to kontynuacja hitu z 2009 roku, lecz tym razem gra dostępna jest za darmo w ramach modelu free to play. Można dokupić różne dodatki dające nam większą przewagę w walce przeciwko zombie, lecz na szczęście można ukończyć grę nie wydając ani złotówki.

Motywem przewodnim gry jest podróż w czasie. Otrzymujemy butelkę ostrego sosu, którą Crazy Dave, znany z pierwszej odsłony serii sąsiad, zjada z taco. Jako, że jest to dla niego doznanie niezwykłe chce je powtórzyć. W tym celu korzysta z maszyny do podróży w czasie by cofnąć się i móc zjeść to taco jeszcze raz. Jak to zwykle bywa, coś po drodze się psuje i trafiamy do starożytnego Egiptu. Później zagramy też wśród piratów i na dzikim zachodzie. Przygotowywany jest również dodatek, który przeniesie nas w daleką przyszłość.

Zasady rozgrywki nie zmieniły się zbytnio. Nadal sadzimy rośliny po jednej stronie ekranu, które odpierają atak zombie nacierających z drugiej strony. Nowością jest nawóz dla roślin, który zwiększa przez chwilę możliwości danej rośliny oraz… magia, która pozwala chociażby na urwanie palcami głowy zombie. Nie zabrakło też nowych roślin i nowych rodzajów zombie.

Plants vs. Zombies 2: It’s About Time dostępne jest aktualnie jedynie na urządzenia Apple. Pojawienie się gry na innych platformach zapewne tylko kwestia czasu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.