Plants vs. Zombies 2 – nie dość, że udany sequel to jeszcze za darmo

Plants vs Zombies 2

Plants vs. Zombies 2: It’s About Time to kontynuacja hitu z 2009 roku, lecz tym razem gra dostępna jest za darmo w ramach modelu free to play. Można dokupić różne dodatki dające nam większą przewagę w walce przeciwko zombie, lecz na szczęście można ukończyć grę nie wydając ani złotówki.

Motywem przewodnim gry jest podróż w czasie. Otrzymujemy butelkę ostrego sosu, którą Crazy Dave, znany z pierwszej odsłony serii sąsiad, zjada z taco. Jako, że jest to dla niego doznanie niezwykłe chce je powtórzyć. W tym celu korzysta z maszyny do podróży w czasie by cofnąć się i móc zjeść to taco jeszcze raz. Jak to zwykle bywa, coś po drodze się psuje i trafiamy do starożytnego Egiptu. Później zagramy też wśród piratów i na dzikim zachodzie. Przygotowywany jest również dodatek, który przeniesie nas w daleką przyszłość.

Zasady rozgrywki nie zmieniły się zbytnio. Nadal sadzimy rośliny po jednej stronie ekranu, które odpierają atak zombie nacierających z drugiej strony. Nowością jest nawóz dla roślin, który zwiększa przez chwilę możliwości danej rośliny oraz… magia, która pozwala chociażby na urwanie palcami głowy zombie. Nie zabrakło też nowych roślin i nowych rodzajów zombie.

Plants vs. Zombies 2: It’s About Time dostępne jest aktualnie jedynie na urządzenia Apple. Pojawienie się gry na innych platformach zapewne tylko kwestia czasu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.