SUPERHOT – nietypowe podejście do gatunku FPS

superhot

SUPERHOT to jedna z perełek powstałych w ramach inicjatywy 7DFPS. Teraz możemy zagrać w jej rozszerzoną wersję. Gra jest przedstawicielem gatunku shooterów z widokiem z pierwszej osoby, który wyróżnia się z tłumu ciekawym podejściem do upływu czasu. Otóż gdy stoimy w miejscu to czas również stoi w miejscu, przeciwnicy się nie przemieszczają a kule zastygają w powietrzu niczym w Matrixie. Jednak gdy tylko się zaczniemy ruszać, czy też chociażby rozglądać po okolicy czas zaczyna znów biec na przód. Rozwiązanie to pozwala nam na unikanie kul (jedno trafienie nas zabija) oraz na zabijanie przeciwników w sposób, który nie przeszedłby w innych grach z tego gatunku. Dla przykładu gdy skończy się nam amunicja możemy ruszyć w stronę uzbrojonego przeciwnika, unikając lecących w naszą stronę kul i odebrać mu pistolet.

SUPERHOT powstało w oparciu o silnik Unity i można zagrać w nią za pomocą przeglądarki internetowej. Szata graficzna jest bardzo prosta – otoczenie to kolor biały przemieszany z odcieniami szarości a przeciwnicy to rzucająca się w oczy czerwień. Nadaje to grze ciekawy charakter i pozwala skupić się na najważniejszym.

Twórcy gry (ekipa z Łodzi – chciałoby się powiedzieć: cudze chwalicie a swego nie znacie) chcą by gra trafiła na Steam. Możecie głosować na grę na stronie Steam Greenlight.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.