Hawken – sieciowy shooter pełen mechów

hawken

Hawken to sieciowy shooter opierający się na modelu free to play, z widokiem z pierwszej osoby, który pozwala nam na zmierzenie się z innymi graczami siedząc za sterami mecha. Akcja gry rozgrywa się na planecie skolonizowanej przez człowieka, na której nadmierna industrializacja sprawiła, że o surowce toczone są bitwy. Scenerią są zniszczone miasta i fabryki.

Gra oferuje dwa unikalne tryby rozgrywki (Siege i Missle Assault) oraz dwa tradycyjne rodzaje deathmatcha. W przeciwieństwie do innych podobnych gier w Hawken amunicja nam się nigdy nie wyczerpuje, za to broń jest podatna na przegrzewanie. Takie przegrzanie wyłącza wszystkie bronie mecha zmuszając do szukania bezpiecznego miejsca na ochłonięcie. Mechy choć sporych rozmiarów poruszają się dość szybko co czynie rozgrywkę dynamiczną. Są one podzielone na kilka klas „wagowych”: lekkie, średnie i ciężkie. Różnią się one siłą osłon, prędkością oraz wyposażeniem, które są w stanie udźwignąć. Mogą być one modyfikowane poprzez dodane nowych broni i ulepszeń, które sprawią, że maszyna będzie bardziej odpowiadać twojemu stylowi gry.

Gra powstała z wykorzystaniem Unreal Development Kit i od strony audiowizualnej prezentuje się wyśmienicie. Od grudnia 2012 roku jest ona w fazie otwartych beta testów.

  • Strona gry: www.playhawken.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: procesor dwurdzeniowy 2 GHz, 3 GB RAM, karta graficzna z 512MB pamięci wspierająca DirectX 9.0c i Shader Model 3.0, 5GB miejsca na dysku twardym

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.