MechWarrior Online – powrót do świata BattleTech

MechWarrior Online

MechWarrior Online to najnowsza odsłona serii osadzona w świecie BattleTech. Jest to pierwsza od 11 lat odsłona serii, której akcja rozgrywa się w 3050 roku, tuż przed wydarzeniami z gry MechWarrior 2: 31st Century Combat. Ten oparty na modelu free to play sieciowy shooter daje nam możliwość zasiąść za sterami dużych dwunożnych pojazdów zwanych BattleMechami.

Pojazdy ze świata BattleTech to maszyny kroczące ważące pomiędzy 20 i 100 tonami o wysokości 20-30 metrów i dzielącymi się na cztery klasy: lekkie, średnie, ciężkie i szturmowy. Lubią się one przegrzewać, więc gracze musza monitorować temperaturę reaktorów w czasie walki. Gracze mogą zmodyfikować swojego Mecha pod względem uzbrojenia I dodatkowego wyposażenia i wziąć udział w potyczkach 12 na 12 graczy. W wyniku każdej bitwy zdobywamy doświadczenie i wirtualną gotówkę (C-bill) na kolejne ulepszenia. Obeznani z serią z pewnością rozpoznają znane modele Mechów takie jak Atlas, Jenner czy też Hunchback.

Za szatę graficzną MechWarrior Online odpowiada silnik CryEngine 3 a rozgrywkę można obserwować z fotela pilota oraz zza „pleców” Mecha.

  • Strona gry: mwomercs.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: procesor Core 2 Duo E6750 2.66GHz/Athlon II X2 245e, 4GB RAM, karta graficzna porównywalna do GeForce 8800GT/Radeon HD 5600/5700, 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.