Flight of the Amazon Queen – Amazońska przygoda

Flight of the Amazon Queen

Flight of the Amazon Queen to klasyczna przygodówka point and click, która przenosi nas w końcówkę lat czterdziestych ubiegłego wieku. Jest ona pastiszem seriali przygodowych i magazynów z tamtych czasów z wieloma aluzjami do gier z Indiana Jonesem.

Wcielamy się w Joe Kinga, pilota do wynajęcia i właściciela samolotu zwącego się Amazon Queen. Dostaje zadanie przewiezienia słynnej gwiazdy filmowej Faye Russel, lecz zieg wydarzeń sprawia, że jego samolot rozbija się w amazońskiej dżungli a on musi uratować nie tylko swoją pasażerkę ale jak się okaże także i świat przed szalonym naukowcem – doktorem Frankiem Ironsteinem. Po drodze zwiedzimy kawałek dżungli, niebezpieczne świątynie i poznamy nieustraszonych amazońskich wojowników.

Gra dostępna jest za pośrednictwem sklepu GOG.com, więc pomimo tego, że została wydana w 1995 roku będzie działać na nowym komputerze. Jest też wersja na Mac.

  • Strona gry na GOG.com
  • Platformy: Windows, MacOS X
  • Wymagania PC: procesor 1.8 GHz, 512MB RAM (1 GB zalecane), karta graficzna kompatybilna z DirectX 7 (zalecana kompatybilna z DirectX 9), 2GB miejsca na dysku twardym
  • Wymagania Mac: OS X 10.6.8 lub nowszy, procesor Intel Core 2 Duo 2GHz, 1GB RAM, karta graficzna z 64MB pamięci, zalecana myszka z dwoma przyciskami

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.