CodeSpells – gra, która uczy programowania w Java

CodeSpells

CodeSpells to gra z widokiem z pierwszej osoby, która uczy programowania w Java. Jest ona projektem informatyków z University of California, który ma wprowadzić młodzież w świat programowania tak bezboleśnie jak tylko się da.

W grze polecenia języka Java są przedstawione jako zaklęcia magiczne. Wcielamy się w czarodzieja, który znalazł się w krainie gnomów a ci potrzebują pomocy. Znają się nieco na magii, lecz nie na tyle by móc wykonać proste zadania. Korzystając ze wskazówek gnomów uczymy się kolejnych zaklęć. Owe zaklęcia sprawiają, że możemy latać, podnosić przedmioty czy też podpalać różne rzeczy. Przy tym proces nie został aż tak uproszczony, że nie widzimy kodu. Zamiast tego strona z kodem bezpośrednio odpowiada temu co widzimy w świecie 3D. Niestety grafika choć tworzona w Unity nie jest najwyższych lotów. Jednak można to wybaczyć jako, że gra jest obecnie w fazie beta testów.

CodeSpells to ciekawią inicjatywa pokazująca zasady rządzące językiem Java w przystępny sposób nie przytłaczając osób chcących się nauczyć programowania.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.