Hover – klasyk z czasów Windows 95 trafił na przeglądarki

Hover

Hover to gra, którą powinni kojarzyć ci, którzy mieli do czynienia z płytą instalacyjną systemu Windows 95. Tam w folderze „Fun Stuff” obok zwiastuna filmu Rob Roy i teledysku piosenki „Buddy Holly” zespołu Weezer znaleźć można było tą grę. Jeśli ją znacie to możecie odświeżyć pamięć przy pomocy nowej wersji stworzonej na przeglądarki internetowe.

Zasad gry są proste – siedząc za sterami pojazdu unoszącego się nad powierzchnią zebrać trzy flagi przeciwnika zanim on znajdzie nasze. Na mapie znajdziemy też wiele bonusów. Jednak z pewnością większość czasu spędzicie obijając się o ściany, gdyż nasze pojazdy nie należą do najbardziej sterownych.

Choć gra została zoptymalizowana pod Internet Explorera to można w nią zagrać korzystając z każdej współczesnej przeglądarki obsługującej HTML5 i WebGL. Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury, jest też wsparcie dla ekranu dotykowego. W porównaniu do oryginału dodano możliwość wyboru pojazdów. Jest też tryb multiplayer. Dzieląc się specjalnym linkiem gracze mogą toczyć potyczki czterech na czterech. Podobnie jak w trybie dla pojedynczego gracza tak i tutaj trzeba zebrać wszystkie flagi by wygrać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.