The Dark Mod 2.0 – samodzielna wersja moda przenoszącego Doom 3 w świat Thiefa

The Dark Mod 2.0

The Dark Mod rozpoczął żywot jako modyfikacja do gry Doom 3. Zmieniał on shootera w skradankę inspirowaną pierwszymi grami z serii Thief, gdy jeszcze odpowiadało za nie studio Looking Glass. Teraz, gdy kod źródłowy Doom 3 został udostępniony wszystkim chętnym The Dark Mod stał się samodzielną produkcją. Jeśli obawiacie się, że nowy Thief nie będzie oferował rozgrywki jakiej się spodziewacie to warto wypróbować tą grę.

Podobnie jak oryginał tak i The Dark Mod osadzony jest w świecie łączącym elementy świata fantasy, średniowiecza, ery wiktoriańskiej i czasów rewolucji przemysłowej. Aby uniknąć problemów z prawami autorskimi ów świat różni się pewnymi elementami od tego co znamy z Thiefa. Tak czy inaczej trafiamy do niezbyt przyjaznego świata, gdzie jako złodziej wykonujemy niebezpieczne zadania unikając strażników, pułapek, różnych stworzeń i innych zagrożeń. Do pomocy mamy znane wielu graczom wyposażenie: pałkę, strzały z wodą, woda święcona, granaty błyskowe, miny i wiele więcej. Jako, że w bezpośrednim starciu kierowana przez nas postać nie ma żadnych szans trzeba się trzymać cienia i starać się pozostać niewykrytym tak długo jak to tylko możliwe. Gra została stworzona przez fanów serii, więc może stanowić ona wyzwanie dla nowych graczy. Zwłaszcza, że dodano wiele usprawnień względem pierwszych odsłon serii Thief czyniących rozgrywkę bardziej wymagającą.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość pobierania dodatkowych misji bezpośrednio z poziomu gry. Dzięki czemu można grać dalej bez konieczności rozpraszania uwagi szukaniem dodatków poprzez strony internetowe.

2 komentarze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.