Waltonia: A Darwin Sandbox – ewolucja wirtualnego życia w twojej przeglądarce

Waltonia: A Darwin Sandbox

Waltonia: A Darwin Sandbox pozwoli nam na sprawdzenie jak sprawdza się teoria Darwina w praktyce. Dostajemy możliwość stworzenia ekosystemu składającego się z roślin, roślinożerców i mięsożerców, który ewoluuje starając się zachować równowagę. Jednakże możemy jedynie dodawać nowe gatunki, które stworzymy własnoręcznie, lub wygenerujemy losowo, nie możemy natomiast kontrolować skutków naszej ingerencji w ekosystem. Zasady rządzące światem są proste, lecz dzięki nim mogą powstać skomplikowane i nieprzewidziane zachowania. o ciekawe świat gry nie jest izolowany, stworzenia migrują i mogą pojawiać się w rozgrywkach innych graczy.

Grafika jest prosta, skupiająca się bardziej na przekazaniu informacji niż na efektach graficznych. Dorosłe osobniki mięsożerne przypominają Pac Mana a przeżuwacze sałaty to małe trójkąty. Nie przeszkadza to jednak w żaden sposób w rozgrywce.

W zasadzie to wygląda ona następująco – dodajemy florę i faunę i zostawiamy świat żyjący swoim życiem od czasu do czasu wprowadzając poprawki. Możemy zająć się innymi sprawami a w okienku przeglądarki wirtualne życie ewoluuje. I Nobla temu, komu udaje się uzyskać dodatnią liczbę punktów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.